Munchener Rue noteert bij hoogste dividendaandelen in Duitsland

Het lijkt er op dat beleggers in het aandeel Munchener Rue waarschijnlijk een fors dividend in het verschiet hebben. Gezien de laaatste analistentaxaties koerst het aandeel Munchener Rue nu één van de hoogste dividendrendementen van de Duitse beurs. Over het lopende jaar ligt de dividendbetalingconsensus op 16.67 euro. Munchener Rue 's dividendrendement bedraagt dus momenteel 3.19 procent. Het gemiddelde dividendrendement van de verzekeraars ligt op een relatief aantrekkelijke 3.13 procent.

Historische dividendrendementen Munchener Rue

koersdata

De uitgekeerde dividenden over de afgelopen jaren zijn met circa 4.3 per jaar heel royaal te noemen.

Dividenduitkeringen grote stimulans voor beleggers

De uitgekeerde dividenden zorgden de afgelopen jaren voor een nog groter totaalrendement voor de beleggers.

De belegger die sinds 2008 zijn aandelen heeft aangehouden staat nu op een winst van 11 procent. De beleggers die ieder jaar vanaf 2008 hun dividenden herbelegd zouden hebben hebben nu een royaal extra rendement van 100 procent. De invloed van de ontvangen dividenden op het totale rendement is dus voor de buy & hold belegger behoorlijk zwaarwegend.

Dividenden helpen beleggers

koersdataDe bovenstaande grafiek toont de diverse rendementen vanaf 2008. De groene lijn is het totale rendement van de herbelegde dividenden, de blauwe lijn is het koersrendement en het rode vlak is het totaalrendement: koersrendement plus dividendrendement.

Terugvragen dividendbelasting Munchener Rue

De getoonde dividendrendementen zijn echter de bruto rendementen. Van de aandelen uit uw land kunt u uiteraard de ingehouden dividendbelastingen terugvragen maar dit is echter veel lastiger met aandelen uit het buitenland. De uitgekeerde dividenden zorgden de afgelopen jaren voor een nog groter totaalrendement voor de beleggers.

Voor het terugvragen van de ingehouden dividendbelasting op uw buitenlandse aandelen moet u vaak een kostbaar traject door. Het is vaak niet lonend om ingehouden dividendbelasting terug te vragen want voorheen wogen de kosten hiervan amper op tegen de baten ervan. Ieder land heeft zijn eigen fiscale regime. Gewoonlijk kunnen we zeggen dat de ingehouden percentage dividendbelasting tussen de 20 en de 40 procent bedraagt. Via onze dienst kunt u echter op een variabele kostenbasis een groot deel van de ingehouden dividendbelasting terugvragen. In de regel kunt u via onze dienst de impact van de ingehouden dividendbelasting tot circa 15 procent verlagen.

Morgen komt het Duitse Munchener Rue met haar resultaten over het afgelopen kwartaal naar buiten. De omzet van het concern uit Munchen over dit jaar komt uit op 66.7 miljard euro. Zo blijkt uit gemiddelde verwachting van de analisten. Dit is fors meer dan de totale baten over 2023 toen het concern 58.95 miljard euro verdiende.

Historische omzetten en resultaten Munchener Rue in beeld plus taxaties 2024

beurskoersen

Onderaan de streep rekenen de meeste analisten op een nettowinst van 5.63 miljard euro. Over dit jaar komt het bedrijf volgens het gros van de analisten uit op een winst per aandeel van 42.23 euro. Op basis hiervan komt de koerswinstverhouding op 12.38 te liggen.

Recente koersdoelen rond de 543 euro

Laatste adviezen:
  • Barclays
  • UBS
  • Berenberg
    Deze effectenhuizen gaven onlangs taxaties voor het aandeel.

    Op basis van het huidige aantal uitstaande aandelen bedraagt de marktkapitalisatie van het bedrijf 71.96 miljard euro.

    Historische koersen Munchener Rue voorbije 17 jaar

    beurskoersen munchenerrue

    Het aandeel sloot maandag op 522.8 euro.

    Analist.nl Nieuwsdienst: +31 084-0032-842
    nieuws@analist.nl

    Copyright analist.nl B.V.
    All rights reserved. Any redistribution, duplication or archiving prohibited. Analist.nl doesn't warrant the accuracy of any News Content provided and shall not be liable for any errors, inaccuracies or for any actions taken in reliance thereon.